Eestlased avasid Islandil batuudikeskuse (lisatud VIDEO)

Eesti ettevõte Skypark, mis alustas 2009. aastal Tallinnas Euroopa esimese batuudikeskusena, avas Islandi pealinnas Reykjavíkis uue kogupere- ja batuudikeskuse.

“Sümboolne, et avasime keskuse Islandil just Eesti taasiseseisvumispäeval – oli ju Island esimene riik, mis Eestit toona tunnustas“, lausus Skypargi juht ja omanik Alar Kajari.

Islandil avatud kogupere meelelahutuskeskuses Skypark on kokku 1000 ruutmeetrit pinda, millest batuudid katavad 400 ruutmeetrit.

“Kokku eksportisime Eestist oma kogemust 200 tuhande euro eest. Islandlased valisid meid oma partneriks just kvaliteeti pärast – Eestis projekteeritud ja ehitatud batuudid on turvalisemad ja vastupidavamad, kui Hiinast tellitud. Eksportisime kogu batuudikeskuse kontseptsiooni – muuhulgas tulid Eestist ka töötajate riided ning logo disain. Isegi Eesti graffitikunstnikud käisid Islandil kohapeal seinu kaunistamas,” selgitas Alar Kajari.

Skypark on kaheksa tegevusaasta jooksul eksportinud oma batuudikeskuse kontseptsiooni Soome, Venemaale (neli keskus), Ukrainasse ning Leedus, Lätis ja Eestis opereerivad kokku neli perekeskust Skyparki kaubamärgi all.

“Nüüd on aeg  aastatega kogutud kogemused ja ideed tuua tagasi kodumaale, et avada Tallinnas regiooni suurim siseruumides kogupere meelelahutuskeskus,” oli Alar Kajari optimistlik.

Tallinna rajatav uus Skypark on oluline osa uudse kontseptsiooni alusel rajatavas kaubandus- ja meelelahutuskeskuses T1 Mall of Tallinn, mis avab Peterburi maantee alguses külalistele uksed 2018. aasta oktoobris. Skypark avab katusekorrusel Euroopa suurima batuudialaga kogupere meelelahutuskeskuse, mille krooniks on keskuse katusele kerkiv Euroopas ainulaadne vaateratas, mis viib huvilised 120m kõrgusele merepinnast.